تبلیغات
تحقیق و مقاله با فرمتهای پاورپویت و ورد و... - مطالب شهریور 1393
---------------------------------------
مقاله و تحقیق تان را بفروش بگذارید...


درخواست تهیه تحقیقی در رابطه با ...
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------
undefined
--------------------
---------------------------------------
چهارشنبه 12 شهریور 1393

منیزیم ( Mg ) و آلیاژهای آن

   نوشته شده توسط: edy txt    نوع مطلب :آلیاژهای غیرآهنی nonFerrous alloys ،منیزیم Mg ، 
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Share


توضیحی مختصر از صفحه نخست


Mg سبکترین آلیاژ صنعتی می باشد ،زیرا چگالی آن Tm=651c & 1.74gr/Cm3  & Tb=110sc0   ساختار آن hcp  و شکنندگی در حالت سرد آن بیشتر از AL &CU   می باشد و اکسید آن  Mg0 برای احیای فلزات دیگر کاربرد دارد.

 

فلز Mg با درجات خلوص بیش از 99.8  از نظر تجاری به سهولت قابل دسترسی می باشد .و در کاربرد های مهندسی به ندرت بدون آلیاژ شدن با فلزات دیگر فابل استفاده می باشد . با توجه به اندازه اتمی آن امکان تشکیل محلول جامد با طیف وسیعی از عناصر متفاوت را فراهم می کند .و همچنین قطر اتمی این فلز 0.320nm   که از عوامل مطلوب و موثر در انحلال عناصر متنوع در Mg  می باشد

 

 

شکل دیگر در قطعات ریختگری  آلیاژهای Mg درشت دانگی و متغیر بودن اندازه دانه ها می باشد ، که این مسئله سبب ضعف خواص میکانیکی و تخلخل های ریز می شود .که جهت ریز کردن دانه ها از (زیر کنم ) استفاده می کنند. ( که مکانیزم ریز کردن اینگونه می باشد که طی یک مکانیزم پریتکنیکی ذرات zr  جدا شده از مذاب در دمای پریتکنیک با مذاب واکنش کرده و به این ترتیب با لایه ای از محلول جامد غنی از zr احاطه شده و هنگام انجماد به عنوان جوانه زا عمل می کند .)

 

 

ذوب منیزیم  :

معمولا Mg به منظور آلیاژ سازی پیش از تولید قطعات ریخته گری یا کار پذیر در بوته هایی از جنس فولاد نرم ذوب می شوند .بر خلاف AL  و آلیاژهای آن حضور لایه اکسید برروی مذاب منیزیم سبب تسریع اکسیداسیون ان می شود .هنگام کار با مذاب منیزیم وآلیاژهای آن  باید از فلاکس مناسب با اتمسفر خنثی استفاده شود.

 

فلاکسهای مورد استفاده در ذوب آلیاژهای منیزیم:

فلاکس مورد استفاده دو دسته می باشد : 1) فلاکس که به صورت یک لایه نازک که در مرحله ذوب مورد استفاده قرار می گیرد .و متشکل از مخلوطی از کلریدهایی مانند Mgcl2 ( که جاذب شدید رطوبت و خورندگی در معرض هوارا تشدید می کنند. )nacl & Kcl  می باشد . 2) فلاکس که به صورت یک لایه ضخیم که روی سطح مذاب را میگیرد.

در هنگام ریخته گری باید فلاکس را به سهولت کنار زده و پیش از ریخته گری مذاب را به هم زده تا خارج شدن اکسیدها و کلریدها ی معلق در مذاب به وسیله فلاکس تسریع شود .


ادامه مطلب

>نرم افزار های موجود در بانک نرم افزاری سیمرغ

                                

برچسب ها: توضیحی مختصر از صفحه نخست Mg سبکترین آلیاژ صنعتی می باشد ، زیرا چگالی آن Tm=651c & 1.74gr/Cm3 & Tb=110sc0 ساختار آن hcp و شکنندگی در حالت سرد آن بیشتر از AL &CU می باشد و اکسید آن Mg0 برای احیای فلزات دیگر کاربرد دارد. فلز Mg با درجات خلوص بیش از 99.8 از نظر تجاری به سهولت قابل دسترسی می باشد .و در کاربرد های مهندسی به ندرت بدون آلیاژ شدن با فلزات دیگر فابل استفاده می باشد . با توجه به اندازه اتمی آن امکان تشکیل محلول جامد با طیف وسیعی از عناصر متفاوت را فراهم می کند .و همچنین قطر اتمی این فلز 0.320nm که از عوامل مطلوب و موثر در انحلال عناصر متنوع در Mg می باشد شکل دیگر در قطعات ریختگری آلیاژهای Mg درشت دانگی و متغیر بودن اندازه دانه ها می باشد ، که این مسئله سبب ضعف خواص میکانیکی و تخلخل های ریز می شود .که جهت ریز کردن دانه ها از (زیر کنم ) استفاده می کنند .( که مکانیزم ریز کردن اینگونه می باشد که طی یک مکانیزم پریتکنیکی ذرات zr جدا شده از مذاب در دمای پریتکنیک با مذاب واکنش کرده و به این ترتیب با لایه ای از محلول جامد غنی از zr احاطه شده و هنگام انجماد به عنوان جوانه زا عمل می کند .) ذوب منیزیم : معمولا Mg به منظور آلیاژ سازی پیش از تولید قطعات ریخته گری یا کار پذیر در بوته هایی از جنس فولاد نرم ذوب می شوند .بر خلاف AL و آلیاژهای آن حضور لایه اکسید برروی مذاب منیزیم سبب تسریع اکسیداسیون ان می شود .هنگام کار با مذاب منیزیم وآلیاژهای آن باید از فلاکس مناسب با اتمسفر خنثی استفاده شود. فلاکسهای مورد استفاده در ذوب آلیاژهای منیزیم: فلاکس مورد استفاده دو دسته می باشد : 1) فلاکس که به صورت یک لایه نازک که در مرحله ذوب مورد استفاده قرار می گیرد .و متشکل از مخلوطی از کلریدهایی مانند Mgcl2 ( که جاذب شدید رطوبت و خورندگی در معرض هوارا تشدید می کنند .)nacl & Kcl می باشد . 2) فلاکس که به صورت یک لایه ضخیم که روی سطح مذاب را میگیرد. در هنگام ریخته گری باید فلاکس را به سهولت کنار زده و پیش از ریخته گری مذاب را به هم زده تا خارج شدن اکسیدها و کلریدها ی معلق در مذاب به وسیله فلاکس تسریع شود . شامل بخش های • Mg و آلیاژهای آن • ذوب • فلاکسهای مورد استفاده • خواص کلی • آلیاژ ها • اثر عناصر آلیاژی • فرمت ورد قیمت فروش : 2000 تومان ارسال از طریق اینترنت ،