تبلیغات
تحقیق و مقاله با فرمتهای پاورپویت و ورد و... - فلزات با نقطه ذوب پایین
---------------------------------------
مقاله و تحقیق تان را بفروش بگذارید...


درخواست تهیه تحقیقی در رابطه با ...
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------
undefined
--------------------
---------------------------------------


 
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Share

توضیحی مختصر از صفحه نخست


قلع: نقطه ذوب ْ-234C چگالی  28/7 نقطه تبخیر cْ2270كه در حالت فلزی سختی و مقاومت كم و هدایت الكتریكی و حرارتی زیاد دارد. و دارای دو شكل آلوتروپی است‌ـ (قلع سفید‌ـ -sn-B و قلع خاكستری  (ساختار الماس) مشخصات كلی: فلزی است نرم و سفید با خواص خوردگی و روغنكاری خوب. وقتی تحول چند شكلی قلع رفع می‌دهد و ساختمان چهارگوش آن (قلع سفید) به شكل مكعبی (قلع خاكستری) تبدیل می‌شود‌ـ ساختمان چهار گوش آن را از نقطة ذوب قطع تا  درجه فارنهایت پایدار است. در نتیجه تغییر تراكم كریستال  همراه با افزایش حجم قابل ملاحظه‌ای (تقریباً 25 درصد) و توسعه تنش‌های بزرگی در قطعه می‌شود. كه این تنش‌ها در نهایت موجب خرد شدن فلز به صورت پودر به شكل خاكستری می‌شود كه این به طاعون قلع معروف است.

این تبدیل با كاهش وزن مخصوص از 3/7 برای قلع سفیدتا7/5برای قلع خاكستری همراه است. سرعت استحاله  خیلی كم بوده و قلع B نیز دارای تمایل مشخصی نسبت به سرد شدن اضافی می‌باشد در نتیجه این خردشدگی خودبه خود قلع فقط پس از نگه داشتن طولانی در انبار در درجه‌ حرارتهای پائین               به وقوع می‌پیوند.

افزوده‌های آلیاژی در قلع:

اِبیسموت: كه وجود این عنصر به میزان 1/0 درصد از وقوع این دگرگونی جلوگیری می‌كند.

وجود عناصری مثل سرب و آنتیموان سرعت تبدیل را كاهش می‌دهند. به طور كه فقط 2% سرب با آنتیموا كافی است تا تشكیل قلع  را تا درجه حرارت  به تأخیر بیندازد.

قلع در درجه حرارت محیط در مقابل هوا و آب مقاوم است و اكسید فیلم Sno2 پرده محافظتی مناسبی در سطح فلز اینجاد می‌كند و مانع از اكسید شدن قلع می‌گردد و به همین دلیل است كه قلع یكی از عناصری است كه در پوشش سطح فلزات كاربرد دارد و این خاصیت یكی از مهمترین كاربردهای قلع است. دومین كابرد اصلی قلع به صورت یك عنصر آلیاژی است قلع باس برای تهیه برترهای قلع‌دار مختلف‌ـ با سرب برای تولید لحیم‌ـ با آنتیموان‌ـ مس یا سرب برای تشكیل بابیت‌ها كاربرد دارد.

آلیاژهای قلع:

آلیاژهای مختلف قلع را در مصارف ساخت آلیاژهیا لحیم و یا تاقان به كار می‌بردند.

و نقره، مس، آنتیموان و سرب عناصر اصلی آلیاژهای قلع هستند، كه عنصر سرب مهمترین و اصلی‌ترین عنصر آلیاژی است.

1ـ آلیاژهای لحیم: پركاربردترین استفاده قلع را دارند. قلع یك ماده تشكیل دهنده در لحیم می‌باشد. زیرا قلع قابلیت مرطوب بودن و چسبندگی به بسیاری از فلزات اصلی و پایه را در حرارتهای كه به میزان قابل توجهی كمتر از دمای ذوب آنها می‌باشد را دارا است قلع همواره با سرب آلیاژ می‌شود تا لحیم‌های برای فلزاتی با نقطه ذوب پائین‌تر از هر یك از قلع و سرب را به انتهایی داشته باشند.

 مقادیر كمی از سایر فلزات كه معمولاً آنتیموان و نقره مورد توجه هستند به لحیم‌های قلع و سرب افزوده می‌شوند تا مقاومت آنها را افزایش دهند. این لحیم‌ها را می‌توان برای مفصل‌هایی كه در معرض اتصال در دمای بالا یا حتی زیر صفر درجه  استفاده نمود.

 

شامل بخش های

 

·                            قلع

·         افزوده‌های آلیاژی در قلع

·          انواع لحیم

·         بیسموت

·         آلیاژهای یاتاقان

·         سرب

·         آلیاژهای سرب

·         فلز ودود

 

 

پاورپوینت

قیمت فروش :    2000 تومان

ارسال از طریق اینترنت

 

 

 


>نرم افزار های موجود در بانک نرم افزاری سیمرغ

                                

برچسب ها: شامل بخش های • قلع • افزودههای آلیاژی در قلع • انواع لحیم • بیسموت • آلیاژهای یاتاقان • سرب • آلیاژهای سرب • فلز ودود پاورپوینت قیمت فروش : 1000 تومان ارسال از طریق اینترنت توضیحی مختصر از صفحه نخست فلزات با نقطه ذوب پایین قلع: نقطه ذوب ْ-234C چگالی 28/7 نقطه تبخیر cْ2270كه در حالت فلزی سختی و مقاومت كم و هدایت الكتریكی و حرارتی زیاد دارد. و دارای دو شكل آلوتروپی است‌ـ (قلع سفید‌ـ -sn-B و قلع خاكستری (ساختار الماس) مشخصات كلی: فلزی است نرم و سفید با خواص خوردگی و روغنكاری خوب. وقتی تحول چند شكلی قلع رفع می‌دهد و ساختمان چهارگوش آن (قلع سفید) به شكل مكعبی (قلع خاكستری) تبدیل می‌شود‌ـ ساختمان چهار گوش آن را از نقطة ذوب قطع تا درجه فارنهایت پایدار است. در نتیجه تغییر تراكم كریستال همراه با افزایش حجم قابل ملاحظه‌ای (تقریباً 25 درصد) و توسعه تنش‌های بزرگی در قطعه می‌شود. كه این تنش‌ها در نهایت موجب خرد شدن فلز به صورت پودر به شكل خاكستری می‌شود كه این به طاعون قلع معروف است. این تبدیل با كاهش وزن مخصوص از 3/7 برای قلع سفیدتا7/5برای قلع خاكستری همراه است. سرعت استحاله خیلی كم بوده و قلع B نیز دارای تمایل مشخصی نسبت به سرد شدن اضافی می‌باشد در نتیجه این خردشدگی خودبه خود قلع فقط پس از نگه داشتن طولانی در انبار در درجه‌ حرارتهای پائین به وقوع می‌پیوند. افزوده‌های آلیاژی در قلع: اِبیسموت: كه وجود این عنصر به میزان 1/0 درصد از وقوع این دگرگونی جلوگیری می‌كند. وجود عناصری مثل سرب و آنتیموان سرعت تبدیل را كاهش می‌دهند. به طور كه فقط 2% سرب با آنتیموا كافی است تا تشكیل قلع را تا درجه حرارت به تأخیر بیندازد. قلع در درجه حرارت محیط در مقابل هوا و آب مقاوم است و اكسید فیلم Sno2 پرده محافظتی مناسبی در سطح فلز اینجاد می‌كند و مانع از اكسید شدن قلع می‌گردد و به همین دلیل است كه قلع یكی از عناصری است كه در پوشش سطح فلزات كاربرد دارد و این خاصیت یكی از مهمترین كاربردهای قلع است. دومین كابرد اصلی قلع به صورت یك عنصر آلیاژی است قلع باس برای تهیه برترهای قلع‌دار مختلف‌ـ با سرب برای تولید لحیم‌ـ با آنتیموان‌ـ مس یا سرب برای تشكیل بابیت‌ها كاربرد دارد. آلیاژهای قلع: آلیاژهای مختلف قلع را در مصارف ساخت آلیاژهیا لحیم و یا تاقان به كار می‌بردند. و نقره ، مس ، آنتیموان و سرب عناصر اصلی آلیاژهای قلع هستند ، كه عنصر سرب مهمترین و اصلی‌ترین عنصر آلیاژی است. 1ـ آلیاژهای لحیم: پركاربردترین استفاده قلع را دارند. قلع یك ماده تشكیل دهنده در لحیم می‌باشد. زیرا قلع قابلیت مرطوب بودن و چسبندگی به بسیاری از فلزات اصلی و پایه را در حرارتهای كه به میزان قابل توجهی كمتر از دمای ذوب آنها می‌باشد را دارا است قلع همواره با سرب آلیاژ می‌شود تا لحیم‌های برای فلزاتی با نقطه ذوب پائین‌تر از هر یك از قلع و سرب را به انتهایی داشته باشند. مقادیر كمی از سایر فلزات كه معمولاً آنتیموان و نقره مورد توجه هستند به لحیم‌های قلع و سرب افزوده می‌شوند تا مقاومت آنها را افزایش دهند. این لحیم‌ها را می‌توان برای مفصل‌هایی كه در معرض اتصال در دمای بالا یا حتی زیر صفر درجه استفاده نمود. ،

Jessica
شنبه 7 مرداد 1396 07:11 ب.ظ
Touche. Great arguments. Keep up the good effort.
Jere
جمعه 16 تیر 1396 06:47 ب.ظ
Your means of describing the whole thing in this piece of writing is actually fastidious, all be
able to easily be aware of it, Thanks a lot.
std test kit
دوشنبه 5 تیر 1396 03:37 ب.ظ
core از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین اصل آیا نه
حل و فصل بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع قادر به من مؤمن اما فقط برای while.
من این کردم مشکل خود را با فراز در منطق و شما ممکن است را خوب به پر همه کسانی
معافیت. اگر شما که می توانید انجام من خواهد بدون شک
بود تحت تاثیر قرار داد.
Judson
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 08:36 ب.ظ
Thanks for the marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you might be a great author.I will ensure that I bookmark your blog
and will often come back in the foreseeable future. I want to encourage you to ultimately continue
your great posts, have a nice day!
BHW
شنبه 19 فروردین 1396 05:26 ب.ظ
We're a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your web site provided us with valuable info to work on. You've done an impressive
job and our whole community will be grateful to you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر