تبلیغات
تحقیق و مقاله با فرمتهای پاورپویت و ورد و... - آلیاژهای تیتانیم
---------------------------------------
مقاله و تحقیق تان را بفروش بگذارید...


درخواست تهیه تحقیقی در رابطه با ...
-----------------------------------------------------------
-----------------------------------
undefined
--------------------
---------------------------------------
جمعه 14 آبان 1389

آلیاژهای تیتانیم

   نوشته شده توسط: edy txt    نوع مطلب :آلیاژهای غیرآهنی nonFerrous alloys ،تیتانیم Ti ، 
>translator
Powered by Translate
>translator
 undefined 
Bookmark and Share

توضیحی مختصر از صفحه نخست
تیتانیم فلز نسبتاً سبكی است با چگالی gr/cm3 54/4 كه بین چگالی آلومینیم (gr/cm3 71/2) و آهن (gr/cm3 87/7) قرار می گیرد. نقطه ذوب تیتانیم C ْ1668 است كه از نقطه ذوب آهن بیشتر است، (C ْ1536) و مدول كشسان آن 2Ib/in106Í8/16 كه بین مقادیر مربوط به آهن و آلومینیم قرار می گیرد.جزء فلزات با نقطه ذوب بالا است به دلیل تشکیلTio2 برای مقاومت وخوردگی و زد زنگ استفاده می شود به دلیل سبکی وزن و وزن مخصوص کم در موتور جت و در پوسته وبدنه قطعات هواپیما استفاده می شود استفاده تیتانیم در قطعات باعث کاهش وزن ودر نتیجه باعث کاهش سوخت می شود ، از تنها فلزاتی که در آب نمک ودر آب دریا خواص خستگی و خوردگی مناسبی دارد غیر مغناطیسی و قابلیت تغییر فرم پذیری عالی و کشش عالی دارد و نسبت استحکام و وزن آن بهتر از فولاد است. چگالی، نقطه ذوب و مدول كشسان تیانیم با خواص آلومینیم و آهن را جدول 1 مقایسه شده است.

تیتانیم دو شکل بلوری آلوتروپیک دارد این اشکال عبارتنداز   که ساختار شش وجهی فشرده دارد و  که ساختار بلوری مکعب مرکز دار دارد در تیتانیم خالص فاز  تا 883 درجه سانتیگراد پایدار است در بیشتر از883 درجه سانتیگراد دمای تبدیل  به هنگام گرم کردن  شش وجهی به فاز  مکعب مرکز دار تبدیل می شود.(شکل1)

 

سیستمهای آلیاژی تیتانیم و نمودارهای فازی

برای توجیه ریزساختارهای مختلفی كه در آلیاژهای تیتانیم مشاهده شده است، لازم است از سیستمهای تثبیت شده مختلف و نمودارهای فازی آلیاژی دو تایی تیتانیم آگاهی داشته باشیم. با وجود این، باید یادآوری شود كه نمودارهای فازی دوتایی را برای شرایط نزدیك به تعادل درنظر می گیرند. در صورتی كه اغلب الیاژهای تجاری با آهنگهای سریعتری سرد می شوند. همچنین اغلب آلیاژهای تیانیوم از سه نوع سه تایی یا چهارتایی اند و آلیاژها دوتایی نیستند.

آلیاژهای دوتایی تیتانیم به دو سیستم پایدار شده تقسیم می شوند:  و . در سیستم پایدار شده  ، منطقه فاز  با افزایش عناصر پایداركننده   وسیعتر می شود. در سیستم پایدار شده  ، منطقه فاز  ، با افزایش عناصر پایداركننده   وسیعتر می شود.

سیستم پایدار شده

در سیستم دوتایی پایدار شده   برطبق شكل 1 عناصر آلیاژی بیشتر در فاز   محلول اند و خط دگرگونی   به طرف بالا حركت می كند.

 

شامل بخش های

 

·          مقدمه

·        سیستمهای آلیاژی تیتانیم و نمودارهای فازی

·        طبقه بندی آلیاژهای تیتانیم

·        تركیب شیمیایی و كاربردهای خاص

·        ریزساختار

·        آلیاژهای تیتانیم 


 

 

پاورپوینت

قیمت فروش :    1000 تومان

ارسال از طریق اینترنت

 

 


>نرم افزار های موجود در بانک نرم افزاری سیمرغ

                                

برچسب ها: توضیحی مختصر از صفحه نخست تیتانیم فلز نسبتاً سبكی است با چگالی gr/cm3 54/4 كه بین چگالی آلومینیم (gr/cm3 71/2) و آهن (gr/cm3 87/7) قرار می گیرد. نقطه ذوب تیتانیم C ْ1668 است كه از نقطه ذوب آهن بیشتر است ، (C ْ1536) و مدول كشسان آن 2Ib/in106Í8/16 كه بین مقادیر مربوط به آهن و آلومینیم قرار می گیرد.جزء فلزات با نقطه ذوب بالا است به دلیل تشکیلTio2 برای مقاومت وخوردگی و زد زنگ استفاده می شود به دلیل سبکی وزن و وزن مخصوص کم در موتور جت و در پوسته وبدنه قطعات هواپیما استفاده می شود استفاده تیتانیم در قطعات باعث کاهش وزن ودر نتیجه باعث کاهش سوخت می شود ، از تنها فلزاتی که در آب نمک ودر آب دریا خواص خستگی و خوردگی مناسبی دارد غیر مغناطیسی و قابلیت تغییر فرم پذیری عالی و کشش عالی دارد و نسبت استحکام و وزن آن بهتر از فولاد است. چگالی ، نقطه ذوب و مدول كشسان تیانیم با خواص آلومینیم و آهن را جدول 1 مقایسه شده است. تیتانیم دو شکل بلوری آلوتروپیک دارد این اشکال عبارتنداز که ساختار شش وجهی فشرده دارد و که ساختار بلوری مکعب مرکز دار دارد در تیتانیم خالص فاز تا 883 درجه سانتیگراد پایدار است در بیشتر از883 درجه سانتیگراد دمای تبدیل به هنگام گرم کردن شش وجهی به فاز مکعب مرکز دار تبدیل می شود.(شکل1) سیستمهای آلیاژی تیتانیم و نمودارهای فازی برای توجیه ریزساختارهای مختلفی كه در آلیاژهای تیتانیم مشاهده شده است ، لازم است از سیستمهای تثبیت شده مختلف و نمودارهای فازی آلیاژی دو تایی تیتانیم آگاهی داشته باشیم. با وجود این ، باید یادآوری شود كه نمودارهای فازی دوتایی را برای شرایط نزدیك به تعادل درنظر می گیرند. در صورتی كه اغلب الیاژهای تجاری با آهنگهای سریعتری سرد می شوند. همچنین اغلب آلیاژهای تیانیوم از سه نوع سه تایی یا چهارتایی اند و آلیاژها دوتایی نیستند. آلیاژهای دوتایی تیتانیم به دو سیستم پایدار شده تقسیم می شوند: و . در سیستم پایدار شده ، منطقه فاز با افزایش عناصر پایداركننده وسیعتر می شود. در سیستم پایدار شده ،

manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 03:33 ب.ظ
Informative article, just what I needed.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر